samochód

Badania psychologiczne kierowców

Świadczymy usługi medyczne we Wrocławiu. Przeprowadzamy przede wszystkim psychotesty dla kierowców każdej kategorii. Na podstawie pytań i zadań określona zostaje ich sprawność, która jest konieczna, by zapewnić bezpieczeństwo na drogach. Zobowiązani do ich przeprowadzenia są kierowcy zawodowi. Przeprowadzać testy okresowo muszą taksówkarze, kierowcy autobusów, ciężarówek, pojazdów uprzywilejowanych. Podczas wizyty w naszej placówce, pacjent przejdzie przez testy papierowe i aparatowe. Na koniec lekarz przeprowadzi dokładny wywiad, omówi wyniki i wyda orzeczenie.

Jakie aspekty są badane?

Przeprowadzane testy mają na celu określenie cech osobowości, sprawność intelektualną, spostrzegawczość, zdolności koncentracyjne, szybkość reakcji na bodźce i podejmowania decyzji. Ich dobór zależy od rodzaju analizy, jej powodu i wymagań stawianych przed pracownikiem. Sprawdzane i mierzone są długości czasu reakcji.

Dla kogo badania są obowiązkowe?

Pośród osób zobligowanych do wykonania analizy możemy wymienić:

kandydatów na zawodowych kierowców,

motorniczych,

egzaminatorów i instruktorów nauki jazdy,

korzystających ze służbowych pojazdów,

kierowców karetek, wozów strażackich,

kierowców ciężarówek, autobusów,

obsługujących wózki widłowe,

osoby, które przekroczyły limit punktów karnych.

Badania psychologiczne kierowcy zawodowego czy kandydata na kierowcę, jak i instruktora czy egzaminatora nauki jazdy wykonywane są w tej samej cenie – 150 zł.