samochód

Badania psychologiczne

Osobom zatrudnionym na stanowiskach, na których sprawność mentalna jest kluczowa, oferujemy we Wrocławiu usługi w zakresie diagnostyki i orzecznictwa. Można wykonać u nas zakres badań przeznaczonych dla kierowców. Świadczymy usługi również operatorom maszyn, a także wszystkim pracownikom, którzy są kierowani na psychotesty.

Przebieg badań psychologicznych

Diagnoza jest przeprowadzana na podstawie wypełnionych testów, które dobierane są do wymogów stanowiska i okoliczności. Mają one za zadanie sprawdzić typ osobowości, poziom koncentracji pracownika, stopień umiejętności pracy pod presją czasu lub w warunkach stresogennych. Przeprowadza się również testy na aparaturze specjalnie do tego przeznaczonej. Za jej pomocą sprawdzana jest m. in. koordynacja wzrokowo-ruchowa, szybkość i długość czasu reakcji na bodźce, wytrzymałość na zmęczenie. Określana jest także wrażliwość wzrokowa i adaptacja wzroku. Zbierany jest dokładny wywiad, po którym zostają omówione wyniki. Na ich podstawie lekarz wydaje orzeczenie.

Co należy zabrać ze sobą na badanie psychologiczne?

Przed wizytą prosimy zadbać o dobry wypoczynek i dostateczną ilość snu. Prosimy również, by powstrzymać się na dzień przed konsultacją od spożycia alkoholu i używek, które mogą mieć wpływ na sprawność psychiczną. Prosimy zabrać ze sobą na wizytę dowód osobisty, prawo jazdy (kierowcy), skierowanie od pracodawcy lub lekarza. Jeśli noszone są na co dzień okulary lub szkła kontaktowe, proszę je również założyć na czas wizyty, by wyniki były miarodajne.